Svět podlah, tipy, triky a novinky

Jak udržet čisté podlahy?

Ta otázka by se mohla zdát jako naprosto banální. Abyste měli čistou podlahu, je potřeba pravidelně ji zametat, vysávat a vytírat. Ale někdy to může být i o dost složitější.

Jak správně pečovat o dřevěnou podlahu

Dřevo je nadčasový přírodní materiál s unikátními vlastnostmi. Při správné péči s vámi dřevěná podlaha vydrží celé generace. Pojďme se podívat, jak na to.

Nejlepší druhy podlah pro každý pokoj

Výběr podlahy je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, kterému musíte čelit, pokud jde o vylepšení vašeho domova. Její finální materiál totiž bude nedílnou součástí vašeho interiéru. Než si vyberete, přečtěte si náš seznam místností a nejvhodnější materiál podlahy, který jsme k nim přiřadili.

Jak položit laminátovou podlahu?

Zamilovali jste se do laminátových podlah a chtěli byste takovou mít u sebe doma? Máme pro vás dobrou zprávu – její pokládání je velmi jednoduché. A zvládnete to i sami.

Výběr podlahy vyžaduje čas

Stará podlaha není už v nejlepším stavu a evidentně vyžaduje výměnu nebo alespoň řádnou renovaci? Neuspěchejte rozhodnutí o nové podlaze a pečlivě zvažte, jaká a proč by se k vám domů hodila.

Kusové koberce nejsou pro každého

Kusové koberce vypadají úžasně. Prodávají se v různých velikostech, designech, s různou výškou vlasů. A přesto se nehodí do každé domácnosti.

Kam se hodí keramická dlažba?

Hledáte podlahu, která se bude snadno udržovat, bude odolná, přežije i hrubší zacházení a přitom bude hezky vypadat? V tom případě je pro vás dlažba jako dělaná. Ale nehodí se kamkoliv.

Parní vysavač pomůže navrátit vašim kobercům život

Máte doma klasický vysavač, možná i ruční vysavač, a poctivě s nimi i několikrát do týdne vysáváte? Pak máte nejspíš pocit, že vaše koberce jsou dokonale čisté a bez parazitů. Ale to je velký omyl.

Poškrábaná, zašlá a zničená – jak podlaze vrátit krásu?

Nelíbí se vám vaše stará podlaha? Je samý šrám, má odlámané rohy, jsou v ní díry, je zašlá a před návštěvami se za ni stydíte? Možná nastal čas na její výměnu. Nebo se ještě nějak dá zachránit?

Jak vybrat ideální podlahu pro seniory?

Vybrat ideální podlahu do domu, kde bydlí senioři, může být větší výzvou, než jste čekali. Musí totiž být bezpečná, musí se snadno udržovat a musí být také pohodlná pro chůzi.

Plovoucí podlaha – ano nebo ne?

Nedávno se dostaly do módy takzvané plovoucí podlahy a rázem si našly nespočet příznivců. Pak je tu ale skupina jejich odpůrců, která by si „plovoučku“ domů nikdy nepořídila. Jaké jsou tedy výhody a nevýhody této podlahy?

Ideální podlaha na schody – krásná a bezpečná

Při stavbě nebo rekonstrukci domu řešíme v první řadě podlahu v místnostech, ale schody jsou stejně důležité. Ne každá podlahová krytina je na ně vhodná. Pojďme si je porovnat.

Vše, co potřebujete vědět o korkové podlaze

Korková podlaha je poměrně zajímavá alternativa ke klasickému dřevu. V mnoha interiérech ji zatím nenajdeme, proto budete mít doma podlahu, která zaujme všechny návštěvy.

Ideální podlaha pro podlahové vytápění

Podlahové topení je hitem posledních let. Absence radiátorů a úspora místa láká spoustu lidí k této alternativě. Pojďme se podívat, s jakou podlahou si bude nejlépe rozumět.

Jakou podlahu vybrat na terasu?

Chystáte se na výstavbu nebo rekonstrukci terasy, ale nevíte si rady, jakou vybrat podlahu? Máme pro vás několik tipů a rad, jak si vybrat tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Terasa je totiž prostor, který by měl sloužit jako přirozený přechod mezi domem a zahradou, proto se na terasy nejčastěji používají kamenné nebo dřevěné podlahy, či jejich syntetické kopie.

Výhody a nevýhody keramické podlahy

Keramické dlaždice jsou asi jediným podlahovým materiálem, který skutečně funguje v jakékoli místnosti v domě. Nejčastěji se používají v kuchyních a koupelnách, ale všimnout si jich můžeme i v předsíních a dalších místnostech. Jaké jsou však její výhody a nevýhody?