Nejlepší druhy podlah pro každý pokoj

 

Výběr podlahy je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, kterému musíte čelit, pokud jde o vylepšení vašeho domova. Její finální materiál totiž bude nedílnou součástí vašeho interiéru. Než si vyberete, přečtěte si náš seznam místností a nejvhodnější materiál podlahy, který jsme k nim přiřadili.

 

Koupelna a kuchyň: Nejlepší podlaha do koupelny nebo kuchyně je dlažba či vinyl. Tyto materiály se navíc také hodí i do šatny.

Obývací pokoj: Masivní dřevo či koberec, jelikož nabízí pohodlí a moderní styl.

Rodinné pokoje: Když přijde na výběr podlahy do pracovny či rodinného pokoje, zvažte vinyl nebo opět koberec. Poskytují ideální rovnováhu mezi pohodlím a odolností.

Předsíň: Dlaždice nebo vinyl patří mezi nejlepší materiály pro vchody a předsíně. Jsou naprosto voděodolné a odolné proti poškrábání.

Prádelna: Jednoznačně vinyl či dlaždice. Tyto typy dobře zvládají vyšší vlhkost a mokro bez deformace podlahy nebo vybělení potisku.

Schodiště a chodby: Nejvhodnější volbou pro schodiště a chodby jsou kobercové a dřevěné podlahy, jelikož je lze snadno řezat na neobvyklé velikosti a tvary.

Ložnice: Ideální podlahou pro ložnice je měkký teplý materiál, mezi které patří koberec nebo korek.

Kanceláře: Skvělá volba podlahy do domácí kanceláře je laminát a koberec s nízkým vlasem. Je trvanlivý, odolný proti skvrnám a ideální pro časté používání.

Suterén: Nejlepšími typy podlah v suterénu jsou dlaždice, laminát nebo umělé dřevo. Tyto materiály lépe zvládají vyšší vlhkost než tvrdé masivní dřevo a lze je instalovat na betonový podklad.

Garáž: Nejlepší možností pro tento prostor je beton. Instalace nátěrů garážové podlahy nebo garážových dlaždic navíc pomáhá zajistit protiskluzový povrch, který se snadno čistí.

Stodola/kůlna: Nejodolnějšími podlahovými krytinami pro přístavby jsou beton nebo tlakově upravené dřevo. Tyto materiály jsou odolné proti vlhkosti a vysokým či mrazivým teplotám.

Fotografie