Jak změřit podlahu ve 3 krocích

Je nemožné znát cenu nové podlahy, aniž byste věděli, kolik jí potřebujete. Pokud nejste matematický nadšenec, může být docela skličující pokoušet se správně změřit svůj pokoj. Známe však jednoduchou metodu, se kterou bude měření hračka.

 

 

 

Krok 1: Určete čtvereční plochu každé místnosti, ve které chcete instalovat laminátové podlahy. K tomu budete potřebovat metr, abyste zjistili délku a šířku místnosti. Poté stačí vynásobit délku šířkou a získáte požadovanou čtvereční plochu. Pokud je například místnost široká 5 metrů a dlouhá 6 metrů, budete potřebovat dostatek podlahového materiálu na pokrytí 30 čtverečních metrů (5x6=30).

V případě, že má vaše místnost abnormální tvar, rozdělte si ji na několik čtverců/obdélníků, stejným způsobem vypočítejte jejich čtvereční plochu a poté všechny výsledky sečtěte. Tedy pokud máte například místnost ve tvaru písmene „L“, rozdělte ji na 2 obdélníkové oblasti, vypočítejte plochu obou ploch a poté plochy sečtěte.

 

Krok 2: K výsledku připočítejte ještě alespoň dalších 10 procent, abyste měli rezervu a mohli si dovolit drobné změny a odpad. Tento krok je velice důležitý, protože se vám nadbytek dlaždic bude hodit v případě, že byste nějaký díl potřebovali vyměnit či opravit.

 

Krok 3: Aby vaše objednávka proběhla v pořádku, obraťte se na svého prodejce. Vaše naměřené míry vám poskytnou dobrý cenový odhad, pakliže vynásobíte své potřeby na čtvereční metr maloobchodní cenou za čtvereční metr. Náklady na instalaci laminátové podlahy se pohybují mezi 105 až 158 Kč za metr čtverečný, tudíž pokud bychom měli místnost velkou 30 metrů čtverečních a připočítali bychom k ní 10 % (tedy celkově alespoň 33 metrů čtverečních), cena podlahy by se pohybovala v rozmezí 3 465 až 5 214 Kč.

Profesionál v tomto oboru vám pomůže zajistit, abyste měli veškeré příslušenství, jenž budete potřebovat, od přechodových lišt přes podložení až po podlahové lišty.

Fotografie